Борщичок• 25 ноября 2024
Не знаю, як допомогти доньці
Зараз буде повний сумбур, вибачте. Донька - підліток, закінчує школу. Наче в дитинстві було все ок. Не скажу, що вона була дуже компанійська, але друзі були. Потім, не знаю, навіть коли точно, може, з початком ковіду, дистанційкою, все почало псуватись. А потім, коли розформували старий клас і вона перейшла в новий, почався жах. Вона спочатку з ентузіазмом чекала нових знайомств. Але, на жаль, нічого не вийшло. З нею ніхто не спілкувався. Спочатку вона була впевнена, що всі її ненавидять в новому оточенні. Потім вирішила, що всі або сміються з неї, або всім по барабану. За півтори роки ситуація не виправилась. Я не розумію причину. Одягається, виглядає на рівні з усіма - це те, що залежить від мене. Я готова давати гроші на різні кафе, кіно, гулянки з друзями. Готова приймати всіх у нас. Але без толку. Не знаю, що ще я можу зробити.
Боюсь, що я в деякій мірі вплинула негативно на неї. Останній рік, коли чоловік пішов на війну, від нас майже всі відвернулись. І рідні, і друзі. Ми залишитись практично самі. Я страждала від цього, жалілась доньці. Мабуть, настроїла її якось песимістично своїм прикладом. Тепер не знаю, як це все виправити.
Вона хоче спілкування, дружби. Їй не вистачає цього. Але що робити - не знаю. Записала її до психолога. Але, мабуть, не варто очікувати швидкого результату.
Від теми навіть не знаю, чого хочу ). Може, хтось напише оптимістичні приклади, хороші слова або поради. Хоча, боюсь, буде і багато хейту, як тут заведено...
ОдинРазНадетое• 25 ноября 2024
Ответ дляrainbow2018
Чоловік пішов на війну і від вас всі відвернулися?
Це заради цього речення вся тема вигадувалась, так?
На яку війну зараз йдуть, після чого всі відвертаються? Трошки детальніше, будь ласка.
Поки модератори сплять
Дарма Ви так. Я теж це відчула, але здебільшого я й сама не хотіла підтримувати контакт, забагато на мене звалилося з його мобілізацією. Та й мої переживання мало хто розуміє. Я теж практично усіх друзів розгубила, але поки що мене це влаштовує
Ответ дляБаза_птеродактилей
Девочки, это тролль.
В самой середине незаметно она вплела информацию, которая просто не может быть потому что такого не может быть.
Утвас есть хотя бы один пример чтобы отвернулись от семьи военного?
У меня только прямо противоположный, в массе своей все объединяются и помогают экипировкой, деньгами, вкусняшками. А тут такой неловкий момент.
Автор, может вы из Донецка разве что?
Не скажіть. У мене схожа ситуація. Чоловіка мобілізували, коліжанки перестали спілкуватися.
Ответ дляШопингмонстр
Не знаю як це пояснити, але як тільки чоловіка мобілізували, різко всі відморозилися, не пишуть, не дзвонять, не спілкуються. Як одна мені сказала, що люди просто не знають, що казати, типу бояться. Мого тільки забрали, це мега важко і підтримки нуль, навпаки всі відвернулися
Мого тільки забрали, це мега важко і підтримки нуль, навпаки всі відвернулися
Я в шоц! Відвернулись, бо хлопці своїм життям та кров ю захищають їх???Чи так всі перетворились на ждунів та ждуть кацапського концтабору??! Чи може я чогось не розумію?
Я таке знаю• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Стосовно чоловік, самотність і відчуження людей тоді відчула більше я, ніж вона. Нашими справами не цікавився ніхто. Ніхто не дзвонив, не пропонував зустрітись. Відмовляли у відповідь на мої запрошення. Мені було важко. І, мабуть, я негативно настроїла дитину, що вона тепер так важко сприймає відсутність спілкування і друзів. Можливо, якби я завжди була усміхнена, спокійна і задоволена, то вона б так гостро це не сприймала. Я це мала на увазі.
А стосовно старого класу, більшість пішли вчитись в коледжі. В новий перейшло пару хлопців і дівчат зі старого класу, з якими вона і тоді не спілкувалась.
Може проблема в вас,ви це сприймається негативно
Оновлена версія• 25 ноября 2024
Що мої діти, що діти друзів, всі-всі пережили теж саме. Тому вважаю, що це просто період такий.
Оновлена версія• 25 ноября 2024
Ответ дляБаза_птеродактилей
Девочки, это тролль.
Автор, может вы из Донецка разве что?
Тоже такая мысль первая, почти у каждого второго муж военный, никто не отвернулся, скорее наоборот. А если не тролль, то как раз пример дочке, как надумать и придумать то, чего нет ’отвернулись’, ’ не хотят дружить’. В этом возрасте нужно проще быть, открытым для всех и не додумывать.
Петриківна• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Що саме вас цікавить? Я вже написала максимально детально. Мені не дзвонили. Коли дзвонила я, пропонувала зустрітись, поспілкуватись, відмовляли по різним причинам. Дружба і спілкування з багатьма людьми звелась до мінімуму. Що ще вам розповісти?
Мені не дзвонили
Це ви про кого?
Давайте подробиці
Тобто у вас точно була ліпша подруга, так? І вона пропала? Давайте з цього почнемо
А то мені не дзвонили, не приходили- це про кого взагалі?
Я наприклад без чоловіка військового забула коли до когось в гості ходила
Телефонні балачки нн люблю- переписки тільки
І це не значить що хтось від когось відвернувся
Поки не бачу правди в ваших словах
Це ви про кого?
Давайте подробиці
Поки не бачу правди в ваших словах
Петриківна• 25 ноября 2024
Ответ дляОдинРазНадетое
Ви самі не хотіли
Це ключове
Петриківна• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Відповім, але, відчуваю, це буде схоже на відмовки ). Хобі - люблю театр. Раніше ходила з друзями. Зараз залишилась одна подруга, з якою іноді можу вибратись на спектакль. В неї малі діти, і їй важко вибратись кудись. Соціальний круг став зовсім маленьким. Ситуація ускладнюється тим, що я працюю віддалено. Колег немає. Думаю, що коли донька вступить у вуз і поїде з міста, потрібно шукати нормальну роботу з колективом.
Що вам зараз заважає це зробити?
Доньці не 9 років
Петриківна• 25 ноября 2024
Ответ дляШопингмонстр
Меня прежде чем начать игнорировать некоторые ещё и резко высказывались по поводу факта,что мужа забрали. Это уже переписка с ’подругой’ после того, как я уже не выдержала этого игнора и написала, как я себя чувствую. В общем после этой переписки тема мужа так и игнорируется
А что обидного? Все вам правильно подруга написала
Как_б_не_так• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Ходить, але там просто поверхневі знайомства, поверхневе спілкування. Остання надія - психолог. Знайшла найбільш розхваленого і одного з найбільш дорогих в місті, доктора психологічних наук (якось так наче)
. Просто боюсь, щоб не нашкодив. До аби-кого не хотіла записувати
ось це ’всі з мене сміються’, ’ніхто не хоче зі мною спілкуватись’ - це викривлене сприйняття реальності. Ваша картина світу також трохи викривлена, вам би і самій сходити по психолога)
Фіфачка• 25 ноября 2024
Ответ дляУсміхайлик
Дело же не только в сборах, чего мне не общаться с соседкой или знакомыми, мужья которых на фронте? Ни одна не говорила, что от нее отвернулись. Мне это странно слышать, правда.
Вот меня тоже это резануло. У ним никто ни от кого не отворачивался. И от меня не отворачивались. Наоборот, звонили даже те, с кем общались давно и не часто, предлагали помощь, если что, или просто проведывали.
Не поняла этого момента у автора. Что ж там за окружение такое? А она ещё и дочке это все вливала....
Фіфачка• 25 ноября 2024
Ответ дляШопингмонстр
Остальные просто игнорят. Причем они точно знают о моем состоянии. Плевать всем. Эта ситуация полностью перевернула мое представление о дружеских отношениях. Даже лучшие друзья избегают. Не хочется людям области атьсч с моей кислой миной, людям хочется лёгкости и веселия и плевать на твои чувства и состояние. Легко помогать и донатить кому-то там, оказалось намного труднее поддержать конкретного реального человека, как-то так. Не хочется людям окунаться в неудобную для них ситуацию
Я так понимаю вам тоже плевать на состояние подруги. У нее у самой полный треш,от которого она ещё годы будет отходить, а вы ей ноете про свое состояние и как вас никто не понимает, судя по ее ответу.
woman Warrior• 25 ноября 2024
новый уровень провокаторов форума
Саое главное в этом сочинениии это поданное почти в конеце
’Останній рік, коли чоловік пішов на війну, від нас майже всі відвернулись. І рідні, і друзі. Ми залишитись практично самі.’
Жалоба не тему.
Это отвратительно.
Жалоба не тему.
Это отвратительно.
Янка-угомонись• 25 ноября 2024
Автор, а какие у вашей девочки увлечения? Пусть даже отдаленные?
У меня дочь в аналогичной практически ситуации, 11 класс. Мы еще и за границей. Друзей нет, уже просто ну очень тяжело ей... Может мы могли бы их познакомить онлайн?
woman Warrior• 25 ноября 2024
Ответ дляHope-3d21
нет.
просто автор провокатор и у нее ест группа поддержки.
Мудробаба• 25 ноября 2024
Она точно жаждет новых знакомств? Может это говорится в угоду вам, а ей и самой вполне комфортно?
Файно Замало• 25 ноября 2024
Перевестись в другую школу где будет шанс начать все с нуля , паралельно работая с психологом для поднятия мотивации , уверенности в себе.
Госпожа Белладонна• 25 ноября 2024
Психолог, самооценка, вы на правильном пути
Но мне кажется вы забыли главное правило
«Сначала маску на себя, потом на ребенка»
Может быть вам тоже сначала помочь себе и с психологом в том числе, а после уже поддерживать друг друга, сходите в кино сами, заживете насколько это возможно активно и интересно сами, а дальше уже друзья и окружение подтянуться
Проверено!
Удачи вам
Проверено!
Удачи вам
Репетиторша• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
А почему вы решили, что это именно из-за того, что мужа стабилизировали? Сейчас просто время такое, у всех свои проблемы, может по- этому так совпало, не у всех есть время встречаться
Шопингмонстр• 25 ноября 2024
Ответ дляФіфачка
Мне как раз не все равно и мы часто обсуждали ее ситуацию, ее состояние, я старалась поддержать. От этого и обидно больше всего, что именно она резко и грубо отреагировала....
Неправдиша• 25 ноября 2024
Ответ дляШопингмонстр
Ви знаєте, думаю, це не через мобілізацію, а тому, що двигуном вашої дружби був чоловік, а не ви. Люди йшли до нього, а ви просто поруч. Їм з ним було цікаво, а вас терплять, бо ви дружина.
Без образ. Ось так дружить мій чоловік. Я абсолютно спокійно уже сприймаю такий стан справ у дружбі.
Шопингмонстр• 25 ноября 2024
Ответ дляНеправдиша
Ні, це мої особисті друзі, не спільні з чоловіком. Але спільні в принципі так само ігнорують, просто вони мені не настільки прямо близькі, аби своїм відношенням мене травмувати
Автор, хоть Ваша дочь и подросток,все равно это уже взрослый человек со своими взглядами, принципами, мироощущением. Ей в этом ’одиночестве’ некомфортно? Вы написали, что изначально она и не была компанейской, может это ее зона комфорта? Я в подростковом возрасте была за любой кипиш, когда моя девочка поменяла школу во втором классе, позже вошла в пубертат, я никак не могла понять почему я больше переживаю за ее ’ нетусовочность’, чем она. Все стало на свои места чуть позже: у нее есть круг общения, есть приятели (как девочки, так и мальчики), она может встретиться с бывшими одноклассниками, но... Она не готова приносить себя в жертву кому-то или чему-то, подстраиваться (если это не критическая ситуация). Пример: сейчас она учится в Европе и проживает с 2 девочками, так вот: в магазин она предпочитает ходит сама (она идет в магазин со списком необходимых продуктов и не гуляет по супермаркету 1.5-2 часа в поисках ’а чтобы купить?’, при этом она замечательно проводит время, когда они идут вместе в спортзал ( но занимаются каждая по своей программе), когда договариваются вместе приготовить какое-нибудь блюдо, когда идут в кафешку. К чему я все это Вам рассказываю: если на чашу весов поставить прогулку по набережной, в соседнем парке одной или с кем-то, я не уверена, что моя дочь выберет 2 вариант. Ей так комфортно, она такая. Задумайтесь, может и Вашей девочке все ОК, а Вы больше волнуетесь?
Пані з калабані• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Сподіваюсь, у вас вони не такі дорогі. Я за психолога доньки плачу 1800 в годину, а часто виходить і півтори... я не дуже готовою виявилась до цієї ціни.
Неправдиша• 25 ноября 2024
Ответ дляШопингмонстр
Ви ж доросла дівчинка, так? Ну, от: в житті зазвичай дружать з тими, хто на коні, а не під конем. Аксіома мого життя. Ось я зараз переживаю одне з болючих ’під конем’.
Але життя - це синусоїда, тобто ви зараз десь там унизу кривої. Знаходьте те, що вас тягне вверх, а не вниз. Зацикленість, що хтось там відвернувся - це рух вниз. Робите висновки (в сраку таких друзів/знайомих), закушуєте вудила і гребете вверх.
Шопингмонстр• 25 ноября 2024
Ответ дляНеправдиша
Дякую. Але поки важко підніматися, задає жару ще й підліток зі своїми закидонами. Короче, скрізь срака
Неправдиша• 25 ноября 2024
Ответ дляШопингмонстр
Ви не одна, нас легіон)) у мене теж 15-річна донька зі своїми проблемами в новому класі.
ЧупакабраЗеБест• 25 ноября 2024
Ответ дляБорщичок
Так і знала, що буде негатив. Дарма написала. Мені зараз важко це читати. Зайвий раз впевнилась, що ’троль’ тут улюблене слово, яке вплітають скрізь. Не хвилюйтесь, мого чоловіка підтримують волонтери. І тема не про нього. А про мене і доньку. Нас таки не підтримували і не підтримують. Спілкування зведено до мінімуму. І як показують повідомлення вище, така ситуація не тільки у нас.
автор, пишу по вашей теме: я так поняла что девочка пришла в класс, который уже существовал, то есть софрмировался, конечно ей было невозможно в него влиться. теперь ждите вуз. там все будет по-другому. с этим классмо уже ничего не сделаешь, они дружат уже существующими коллективами и им никто новый не нужен.