КаРаКаТиЦа• 18 января в 14:21

Навчання російською в Сумах

Директорка на імʼя Мівіна🙈

Викладання російською мовою російських дисциплін.

Твори і пісні про Отєчєство

Як вам ?

Що в головах тих батьків?

https://shkola.obozrevatel.com/ukr/news/mi-vivchae...
Мизимец• 18 января в 16:18
Ответ дляПолюю на дрони
«Спасі і сахрані».
плохо учились в школе. Грамматику надо подрянуть.
Мerida• 18 января в 16:18
Ответ дляМизимец
ооо. Это оно и есть. Путем ненависти идете товарищи! В ногу, В ногу, В ногу!
Можете идти в ногу. Вместе в чемоданом. Но известному, любимому направлению
Мизимец• 18 января в 16:19
Ответ дляМerida
а потом расскажите, что врагов народа у нас не назначают, как и автор.
Вы назначили.
Стріляний птах• 18 января в 16:19
Ответ дляПолюю на дрони
Міняйте фрази . Ці застарілі .
Та ладно. Я только на днях начала их писать. И то редко)) в основном читаю срачи, а не пишу в них
Мизимец• 18 января в 16:20
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Це знову не опис реальності, а емоційна підміна понять і приписування опоненту того, чого він не говорив. Ніхто не називає дітей «ворогами народу» за Різдво, письмо чи мову, якою вони говорять удома. Ніхто не пропонує «всіх на болота», «за лінію фронту» чи «відпустити з фронту російськомовних». Це вигадані крайнощі, які зручно приписати іншій стороні, щоб не відповідати по суті.

Проблема не в дітях і не в «рідній мові» в родині. Проблема в публічному просторі та інституціях, які під час війни навмисно просувають російську як норму, цінність і «мову предків», паралельно розмиваючи факт агресії Росії. Це різні речі. Дитина, яка вдома говорить російською або вчиться писати, — не об’єкт осуду. Але коли освітній заклад свідомо робить російську мовою навчання, свят, символів і наративів, це вже політичне рішення, а не «приватний вибір».
Аргумент «а російськомовні на фронті» взагалі некоректний. Саме російськомовні військові найкраще розуміють, що мова — не індульгенція і не доказ лояльності. Вони воюють не за російську мову, а за Україну. І вони точно не воюють за те, щоб у тилу під виглядом «дитячої освіти» нормалізували культуру та ідеологію країни, яка по них стріляє.

Ніхто не забороняє людині говорити, писати чи думати будь-якою мовою у приватному житті. Але держава під час війни має повне право сказати: публічна освіта, офіційні заходи й робота з дітьми — українською і без наративів держави-агресора. Це не ненависть і не репресії. Це базова самозахисна політика.
Коли замість розмови про відповідальність інституцій починають кричати про «кацапів», «ФСБ», «расстріли» й «болота», це означає лише одне: аргументів по суті немає. Є лише образа на те, що російська мова більше не має привілейованого статусу в українському публічному просторі. І це не переслідування. Це кінець колоніальної норми.
вы написали - всех за линию фронта.
Ненависть к русскоязычным на лицо
Мerida• 18 января в 16:21
Ответ дляМизимец
ООО! вот такие как вы и сеют ненависть друг к другу, и находят врагов народа.
Так ваши друзья, ракеты пуляют правильно.?1 ничего плохого не хотят. Видите как. Надеюсь, вы под ракетами? Или в загниыающей где-то?
куркулиха• 18 января в 16:22
Ответ дляМикса6
Вы целенаправлено вводите людей в заблуждение. В России три государственных языка, в т ч и украинский. И школы украинские там имеются, и памятники украинским писателям как стояли, так и стоят. И ни для кого это не является объектом злобы и ненависти, никто ядом не брызжит.
В мене сестра там 15 років мешкає. Ще до 2022 року шукала куди віддати сина в школу. І не знайшла жодної школи, де була б хоча б якось присутня українська мова. І це, на хвилиночку, в москві! Так що не розказуйте байки
Мизимец• 18 января в 16:22
Ответ дляМerida
у меня нет таких друзей.
И как это связано с темой? Ненависть внутри страны - это путь к поражению.
Но ее все разгоняют и разгоняют.
куркулиха• 18 января в 16:23
Ответ дляМикса6
Ще, до речі, вона не розголошує, що українка, а мої голосові повідомлення суржиком слухає виключно вдома і ніколи десь у громадському місці, бо можна нарватись на не дуже доброзичливих та адекватних
Полюю на дрони• 18 января в 16:23
Ответ дляСтріляний птах
З успішним дебютом вас.
Марфа Українівна• 18 января в 16:32
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Ну! То вам норм , якщо б ваша дитина навчалася в такій школі?
Что в этой школе НЕ норм? Обучение на русском языке?
Я в Германии, ребенок вот уже третий год посещает занятия «русский язык и литература» дополнительно, изучает грамматику и литературу согласно возраста. Сейчас в 5 классе - проходили басни Крылова, былины, Гоголя «Ночь перед Рождеством». Рада и счастлива что ребенок с удовольствием учит и развивается. Мы русскоязычные украинцы, сами с мужем учились в школах с русским языком обучения (в независимой Украине если что). Считаю маразмом говорить на родном языке, но не уметь на нем писать/читать, не знать литературу. Это какая-то деградация. И да, есть немецкие гимназии, где с 8 класса изучаю русский язык как иностранный. Там и учится ребенок) это нужно было в Германию приехать чтоб спокойно русский язык учить)))
Считаю глупостью в Украине где половина населения русскоязычная не учить русский язык
Наодинцi• 18 января в 16:33
Ответ дляКнопкотиць
В Сумах есть Александровская гимназия. Там учатся дети местной элиты на русском языке. А для быдла - мова. Что вы на это скажете? Почему с олигархами не разберётесь?
Дети элиты в прифронтовых Сумах? они в основном за границей. На счет того, что там что-то преподаётся что-то на русском верится слабо, но даже если так, то речь не о том, что изучается русский язык, а в том, что директор называет россию ’такой же страной с а не агрессором’, сами идеи, которые вдалбливаютчя детям
Викасикрет• 18 января в 16:34
Ответ дляКаРаКаТиЦа
А людям певно ок
То не люди
Кубик Рубика• 18 января в 16:35
Ответ дляМішечок щастя
Не ок, это отрицать русский язык и русскую литературу !
Нашу мову і літературу вони століттями знищували.
Але Ви їх нащадок і Вам Ок.
“Випалюйте в собі всю російську субкультуру.
Випалюйте в собі всі спогади з дитинства пов´язані з російським-радянським.
Випалюйте в собі стосунки … з усіма, хто є носієм російської субкультури.
Інакше це все випалить вас”.
“Ця війна триває більше 300 років. До Маріуполя був Батурин. До Бучі з Гостомелем були каральні акції російської імперії і війська Муравйова”.
Роман Ратушний — громадський активіст, журналіст, розвідник 93-ї бригади «Холодний Яр». Народжений у Києві. Виріс під час Революції. Загинув на війні.
Кубик Рубика• 18 января в 16:35
Ответ дляSvitlo_
Бачу ми мислення закладене партією не витравити. Все повторюється як в 1941-45 коли етнічних німців щемили за мову і походження.
Нащо осередки ворога в Україні?
Кубик Рубика• 18 января в 16:37
Ответ дляSvitlo_
А як бути з приватними школами де навчання на англійській мові? Їм можна на недержавній мові навчати?
А російська мова - мова нац.меншин і захищена законом.
Це мова підарів,які вбивають нас і наших дітей.
Кубик Рубика• 18 января в 16:42
Ответ дляМизимец
у нас все , кто говорит на русском, враги народа.
Так устройте рейд..
Говорит на русском - расстрелять или в эшелон и вывезли. Продолжатель дела товарища Сталина.
Показать пальцем и обьявить врагом народа - это уже было. СКолько квартир и домов освободится.
И всех с фронта русскоговорящих - вернуть назад!
Нащадка НКВД зразу видно.
Марфа Українівна• 18 января в 16:47
Ответ дляКубик Рубика
Але Ви їх нащадок і Вам Ок.
Інакше це все випалить вас”.
Это герой нашего времени? Его слова это истина и пример? Бежим волосы назад делать как Ратушный сказал) выжигайте у себя воспоминания детства, подурели совсем
Очень неоднозначная фигура
Кубик Рубика• 18 января в 16:43
Ответ дляМарфа Українівна
Очень неоднозначная фигура
Неоднозначна фігура мав сміливість врятувати великий і гарний парк.
Що зробили для столиці Ви?
Марфа Українівна• 18 января в 16:49
Ответ дляМикса6
В оккупации, в Горловке, учат украинский язык
автор КаРаКаТиЦа • 18 января в 16:50
Ответ дляМарфа Українівна
Уже не вчать з 2022.
До цього вчили бо їздили ЗНО здавати в Бахмут)
Нікому ця корочка ДНРівської школи не торохтіла
Полюю на дрони• 18 января в 16:51
Ответ дляМарфа Українівна
Очень неоднозначная фигура
Так . Він Герой. Для України і українців.
Марфа Українівна• 18 января в 16:53
Ответ дляПолюю на дрони
Інформація у відкритому доступі .
Ви сюди з аудиторії того закладу пишете ?
Лекція українською звучала ?
Изучают там украинский язык! Вспомните скандал с Фарион и студентом из Крыма, он как раз студент-филолог, направление «украинский язык»
Мerida• 18 января в 16:53
Ответ дляМизимец
у меня нет таких друзей.
Но ее все разгоняют и разгоняют.
Какая ненависть? Чтоб здохли все русские свинособаки?
У вас нет ни мужа на фронте , вы не под ракетами, и жилье целое.
Так не может размышлять человек, который видел, что значит война.
’Памагите, мы разжигаем ненависть. Поэтому нас убивают орешником. ’За язык...так и запишем
Марфа Українівна• 18 января в 16:58
Ответ дляМerida
Что это за термин «свинособаки»? Кто-то не очень умный придумал и понеслось.
Кто свинособака? Учительница, экономист, научный сотрудник НИИ, врач который живет там? Почему нам нужно их ненавидеть? За то что они там родились и живут, просто за национальность?
Это ли не разжигание ненависти?
Мerida• 18 января в 16:58
Ответ дляМарфа Українівна
Это ли не разжигание ненависти?
За их жизненную позицию и язык в жопе
Мerida• 18 января в 16:59
Ответ дляМарфа Українівна
Это ли не разжигание ненависти?
Вы так и не ответили, получается, они правы, что арешникам сносят украинских нациков, а то рашистам в Украине плохо живётся. Мааань, ответишь?
Марфа Українівна• 18 января в 17:02
Ответ дляМerida
За их жизненную позицию и язык в жопе
Давайте не будем…
Вы митинговали/волонтерили когда войны были в других странах? А может бастовали вы и другие украинцы когда в Афганистан ехали украинцы принимать участие в войне? И сейчас бусификация/коррупция и т.д. в Украине тоже устраивает?
В каком месте язык? Где жизненная позиция?
Но беретесь осуждать тех людей…
Кубик Рубика• 18 января в 17:03
Згадаймо...
Він був жорстоко вбитий за українську мову.
АРТЕМ МІРОШНИЧЕНКО
У рідному Бахмуті його сім´я вирізнялася любов´ю до України та мови завжди.
З початком війни Артем ходив до військкомату, аби записатися добровольцем, але на фронт так і не потрапив.
Тож щойно у Бахмуті запрацював шпиталь, пішов допомагати українським військовим.
Він завжди брав участь у патріотичних заходах.
Був дорослим із душею дитини.
І як піднялася рука у його вбивць на таку Людину?
Його побили недалеко від дому, прямо на вулиці.
Двоє підлітків, підійшовши до Артема, щось запитали, він їм відповів. І тоді пролунало ненависне:“А ти можеш на нармальнам язикє гаваріть?”
.Били двічі. Спершу Артемові вдалося втекти, але вдруге його добили: гамселили руками й ногами, кинули головою об тротуар. На його тілі не було живого місця.
Після важкої операції, перебуваючи в комі, Артем 6 грудня помер.
Його вбивали жорстоко.
За декілька слів українською.
Вбивали підлітки - Микола Барабаш і Олександр Баришок.
Вирок їм оголосили 13 червня 2024 року,
майже за 5 років після злочину...
Кубик Рубика• 18 января в 17:04
Ответ дляМизимец
тему почитайте - она именно это и разгоняет.
Это где? И куда она предлагает отправить русскоговорях - на болота
В рідні єбеня..