Малая Налегке• 10 декабря в 18:31
Складнощі перекладу, важке сприйняття. Якою мовою легше вам читати?
Починаю нову книгу. Намагаюся читати в українському перекладі все. І от з ПЕРШОГО ж речення підвисаю. Розумію, що якось воно не того, як то кажуть. Окей. Маю ще й російський варіант. Ну от чому там все чітко й гармонійно? Мені прикро. Бо хочеться отримувати насолоду від твору. А як у вас?
П.С. Додам фото перекладів і опитування.
Зробіть вибір:
вже голосів:
Принципово лише українською
Головне гарний переклад
Шотам-шотам?
Катастрофа• сегодня в 01:16
Не зрозуміла що саме вас так обурило. Що в першому перекладі літак як метелик, а в другому - просто метелик? А як саме це вплинуло на зміст тексту?
Малая Налегке
• сегодня в 01:39
Ответ дляКатастрофа
Ясна річ, що це не вплинуло а ні на зміст тексту, а ні на сюжет. Але ж просто прочитайте перші речення обох перекладів. Є різниця в сприйнятті, де його веде за собою нічний метелик через пастку гір, і де гелікоптер як метелик везе вночі? Можливо, я занадто прискіпливо ставлюся, але в мене вже третя книга поспіль з таким перекладом костурбатим, що зникає бажання читати далі. Книгу я поки відклала взагалі. Почала іншу, нашого автора, і от тут вже суцільна насолода, не можна відірватися - вже очі злипаються, а я читаю.
Катастрофа• сегодня в 04:34
Ответ дляМалая Налегке
Нема різниці, бо це настільки неважлива деталь в даному контексті, що може бути змінена на розсуд перекладача.
Ви мабуть ніколи не читали в оригіналі та переклади тексти іншими мовами.